cszh-TWenfrdeitplrues


INFORMACE O PLÁNOVANÉM PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY
Jménem ČEZ Distribuce, a.s. si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny ve Vaší obci / Vašem městě: Těchlovice, které se bude konat:

Dne

Od

Do

29.08.2018

7:30

14:30


Bližší informace naleznete na níže uvedených webových stránkách v sekci "Odstávky" nebo přímo na odkazu http://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/odstavky.html, a to 20 dnů před uvedeným termínem.
Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.
Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě.
Děkujeme Vám za vstřícnost a pochopení.

Koncem července 2018 byla dokončena rekonstrukce sociálního zařízení na obecním úřadu a v mateřské školce.

 
 

Starostka obce Jaroslava Hýlová  získala od Ministerstva pro místní rozvoj dotaci na opravu místní komunikace  od hřbitova do Přední Lhoty  ve finanční výši 248 767,- Kč. Oprava komunikace byla realizována dne 25.7. a 26.7.2018.

 Ve čtvrtek 5. července 2018 proběhla u vodní nádrže, již tradiční akce nejenom pro děti "Vítání prázdnin". Pro děti byla připravena střelba ze vzduchové pistole, praku nebo kuše. Kdo měl zájem mohl si zarybařit a o pěkné úlovky nebyla nouze. V horkém dni se někteří osvěžili i koupáním ve vodní nádrži. Pro všechny bylo připraveno drobné pohoštění, každý si mohl ugrilovat něco dobrého na připraveném ohni. Celou akci dobře zorganizoval Martin Cvejn,  za to mu patří velké poděkování.

 
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.


Ve čtvrtek 21.6.2018 proběhlo loučení se školáky z MŠ v Těchlovicích, ze které odchází šest dětí na základní školy. Učitelky s dětmi připravily pro rodiče pěkné vystoupení. I přes nepřízeň počasí se slavnost vydařila. S odcházejícími dětmi se přišla rozloučit i starostka obce Jaroslava Hýlová, která jim předala drobný dárek.

 
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.


V sobotu 2. června 2018 jsme v Těchlovicích oslavili s dětmi jejich svátek, Mezinárodní den dětí. Děti si mohly užít skákací hrad v podobě hasičského vozu, plno her a soutěží, které letos připravila agentura Piškot a pohádku Sváťova dividla. Dětský den proběhl za podpory Obecního úřadu v Těchlovicích a FK Český lev Těchlovice, z.s., finančně přispěl spolek Zahrádkáři n/L. Zvláštní poděkování patří i Mateřské škole v Těchlovicích, která pomohla při organizaci, výrobě pomůcek a nákupu cen.


Mgr. Květoslav Kolařík – pořadatel akce Dětský den v Těchlovicích.

 

Na této akci pořizovala Obec Těchlovice reportážní fotografie bez jmenovitého účastníka. Činíme tak z oprávněného zájmu obce podporovat kulturní akce a propagovat je mezi svými občany. Fotografie budou zpracovány pouze po nezbytně nutnou dobu. Doba jejich zpracování je stanovena spisovým a skartačním plánem obce.


Ve středu 30. května 2018  uspořádal spolek Zahrádkáři v Těchlovicích n/L brigádu na posekání trávy z obecních pozemků podél místních komunikacích v obci.  Brigády se zúčastnili čtyři zahrádkáři a sedm dobrovolníků z řad místních obyvatel, během brigády se posekala vysoká tráva u komunikace od Motyčků do Přední Lhoty včetně místního hřbitova. Ve čtvrtek 31. května 2018 pak na tuto brigádu navázala brigáda spolku FK Český lev Těchlovice, z.s., při které se posekala tráva z pozemku obce  u místní komunikace směrem do Přední Lhoty. Všem, kteří se brigád zúčastnili a pomohli obci patří velké poděkování.

 


V pondělí 30. dubna se za pěkného počasí a za účasti cca 90 návštěvníků v Těchlovicích konala již tradiční akce Pálení čarodějnic. Děti si mohly vyzkoušet několik soutěží, za které byly odměněny drobnými cenami a také limonádou a buřtíkem. Po soutěžích jsme se všichni přesunuli k hranici, z které se na nás celé odpoledne zubila čarodějnice a jako by nevěřila, že ji za chvíli stihne to nejhorší. Nejprve jsme se u ní všichni zvěčnili a pak jsme jí naposledy zamávali a nechali zažehnout. Večer pak pokračoval dále u živé hudby. Akci připravila a finančně zajistila Obec Těchlovice. Organizačně i materiálně se na akci podílela i Mateřská škola Těchlovice a další dobrovolníci. Mateřská škola v Těchlovicích vyrobila čarodějnici a zapůjčila materiál na program. 

                                                                                                   Mgr. Květoslav Kolařík – předseda kulturní komise Obce Těchlovice

 
Více fotografií naleznete ve fotogalerii

V pátek, 30. března 2018, proběhla za krásného slunečného počasí tradiční akce nejen pro děti "Vítání jara". Velcí i malí měli možnost si uplést pomlázku, vyrobit velikonoční dekorace, včetně malování vajíček. Pro děti bylo dále připraveno hledání pokladu, letos v podobě čokoládových srdíček, které byly zavěšeny na větvičkách keřů. Na závěr jsme společně vyhnali zimu z obce zapálením hranice s Moranou. Kdo měl chuť, mohl si na připraveném ohýnku opéct prvního jarního buřtíka. Velice nás potěšilo, že s námi jaro přišlo přivítat hodně dětí a dospělých. 
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Obec zakoupila dle neinvestičního plánu obce dva nové herní prvky pro děti. Jeden byl umístěn na "malém" dětském hřišti a druhý na hřiště MŠ pod obecním úřadem.

  

Partnerská obec


Těchlovice u Hradce Králové

MŠ Těchlovice

mstechlovice

Živá obec

Odběr obecního hlášení

Vyplněním kontaktních údajů souhlasím se zasíláním e-mailů Hlášení obecního úřadu.

Náhodný obrázek

© 2003 - 2018 Obec Těchlovice nad Labem. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek pro obce - IVT služby