cszh-TWenfrdeitplrues


V pondělí 5.11.2018 v dopoledních hodinách se byli nově zvolení představitelé obce starosta Jiří Hýl a místostarosta František Černý přivítat s dětmi z mateřské školy. Na závěr přátelského setkání předal starosta obce Jiří Hýl dětem sladký dárek.


 

Ve středu 31.10.2018 se konalo ustavující zasedání zastupitelstva obce. Dosavadní starostka obce Jaroslava Hýlová do letošních voleb nekandidovala. Proto jí po skončení zasedání někteří občané obce předali věcné dary a květiny za její vynikající dvacetileté působení ve vedení obce.

 


V sobotu 3.11.2018 v dopoledních hodinách, proběhl sběr nebezpečných a objemných odpadů z domácností. Všechen odpad, který byl na stanovištích, odvezli pracovníci TS Děčín. Děkujeme všem, kteří si přišli naložit svůj odpad.

 Cyklistické závody „Těchlovické kolečko“ 4. ročník

V sobotu 22. září 2018 se uskutečnily za podpory obce Těchlovice cyklistické závody pro děti „Těchlovické kolečko“. 
Závodů se zúčastnilo celkem 30 dětí z Těchlovic a okolí. Závodníci prokázali, že jim jízda na kole ani pohyb není cizí a všichni předvedli sportovního ducha a cyklistický um, když dokázali zvládnout trasu na silnici i v mírném terénu. Nechybělo ani převýšení a krkolomné zatáčky. Závod byl zpestřen atarktivní jízdou zručnosti. Na konci byli všichni závodníci vyhlášeni, odměněni účastnickým diplomem a perníkovou medailí. První tři v každé kategorii vystoupili na stupně vítězů a starostka obce jim předala zlatou, stříbrno a bronzovou medaili. 
Poděkování patří všem, kdo se zúčastnili, ale především všem, kdo se podíleli na organizaci závodů.

Obec Těchlovice
– organizace, finanční zajištění.

Mateřská škola Těchlovice – zapůjčení materiálu, výroba výzdoby, organizace závodů, personální zajištění.
Pan Jaroslav Hauzírek, paní Helena Hauzírková – organizace, zpracování výsledků, dobrá nálada, moderování.
Helena Cvejnová - Výroba perníkových medailí.
Jana Černá, Irena Kolaříková - Příprava občerstvení pro závodníky.

Všem zúčastněným děkujeme za podporu akce a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Květoslav Kolařík – pořadatel závodu „Těchlovické kolečko“.

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Ve čtvrtek 20. září 2018 proběhl podzimní zájezd do Prahy na divadelní představení "Velká mela". Představení, které se odehrálo v divadle Na Vinohradech se všem moc líbilo. V této skvělé francouzské komedii herecky exceloval Václav Vydra. 


 

V sobotu 15. září se na pozvání vedení obce Těchlovice u Hradce Králového zúčastnilo vedení naší obce  oslav výročí 700. let od založení obce. Starostce obce paní Nadě Švadlenkové byl předán dar od obce Těchlovice v podobě broušené vázy. V obci proběhl slavnostní průvod, byla zasazena lípa svobody a položeny květy k pomníku padlým.

 

D
alší fotografie naleznete ve fotogalerii.

V pátek 31. srpna 2018 proběhla u vodní nádrže akce nejen pro děti "Loučení s prázdninami". Pro děti byly připraveny drobné soutěže a střelba ze vzduchovky, za které obdžely sladké odměny. Na připraveném grilu si všichni mohli opéct něco dobrého. Akce se jako každoročně vydařila. Poděkování patří Martinovi Cvejnovi, který celou akci výborně připravil.

 
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Koncem července 2018 byla dokončena rekonstrukce sociálního zařízení na obecním úřadu a v mateřské školce.

 
 Partnerská obec


Těchlovice u Hradce Králové

MŠ Těchlovice

mstechlovice

Živá obec

Odběr obecního hlášení

Vyplněním kontaktních údajů souhlasím se zasíláním e-mailů Hlášení obecního úřadu.

Náhodný obrázek

© 2003 - 2018 Obec Těchlovice nad Labem. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek pro obce - IVT služby