cszh-TWenfrdeitplrues


„Přijďte si zacvičit jógu doma v Těchlovicích. Vždy zde vládně laskavá nálada.“

  V sobotu 29.6.2019 se od 14:00 hodin konalo na koupališti v Těchlovicích tradiční Vítání prázdnin. Pro děti i dospělé bylo připraveno střílení z luků, ze vzduchovek a z airsoftových zbraní různých druhů. Kdo chtěl, mohl se vykoupat, zachytat si ryby, něco si upéct na onhíčku, dát si dobré točené pivo nebo cokoli co bylo k dispozici. Akce že zúčastnilo asi 50 lidí a podle toho jak všichni vypadali spokojeně soudíme, že se vydařila.

 
Více fotografií naleznete zde.


 V pondělí 1. července 2019 budou v obci umístěny dva kontejnery (sběrné nádoby) na použitý kuchyňský olej. Nádoby budou umístěny v Těchlovicích před obecním úřadem a v Přední Lhotě na rozcestí ke Kamenolomu. Žádám proto obyvatele obce, aby těchto nádob využívali při likvidaci kuchyńského oleje a nevylévali olej do oddpadu a kanalizace, šetříte tak životní prostředí. Podmínky použi jsou popsány níže v letáku. 
                                                                    
                  Jiří Hýl
                  starosta


 
 

Ve středu 26. června 2019 se starosta obce Jiří Hýl setkal s předškoláky, kteří v letošním roce opuštějí naší Mateřskou školu.  Při neformálním hovoru budoucím školákům předal na památku knihu s věnováním a popřal jim hodně školních úspěchů.

  


1.června 2019 jsme v Těchlovicích oslavili Den dětí.  Pro děti jsme připravili pohádkovou stezku plnou úkolů, ze kterou dostaly dáreček k jejich svátku. Kromě toho se mohly svézt na čtyřkolce, poníkovi, dostaly koláč, nanuka, limonádu a mohly si zaskákat na nafukovacím hradu či si mohly zastřílet z luku nebo se zúčastnit hasičského výcviku. Akce byla podpořena slunečným počasím. Všem dobrovolníkům, kteří přispěli k vynikající úrovni děkujeme a budeme se těšit na další těchlovické sešlosti.

Na oslavě MDD se velkou měrou podílela MŠ Těchlovice, která akci podpořila materiálně i organizačně.

Mgr. Květoslav Kolařík – předseda kulturní komise.
V pondělí 6.5.2019 v odpoledních hodinách, uctil na místním hřbitově v Těchlovicích památku padlých vojáků starosta obce pan Jiří Hýl.

V sobotu 11.5.2019 je po zimní údržbě tenisového kurtu opět zahájena tenisová sezóna v Těchlovicích. Objednávky pronájmu je možné na telefonním čísle 776 414 997 pan Oldřich Johan.

V úterý 30. dubna 2019 jsme v Těchlovicích uspořádali tradiční akci - PÁLENÍ ČARODĚJNIC. Děti si nejprve mohly zasoutěžit , či se jen tak proběhnout po fotbalovém hřišti, aby se naladily na slavnostní okamžik zapálení hranice s těchlovickou čarodějnicí. Akci uspořádala Obec Těchlovice ve spolupráci s MŠ Těchlovice (výroba čarodějnice, zapůjčení pomůcek, organizace). 
                                                          Mgr Květoslav Kolařík - předseda kulturní komise

 
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

upozorňuji tímto, že se objevují u stanovišť na tříděný odpad pytle, které nejsou předmětem svozu odpadů a smlouvy (viz. foto):

  • pytle, které svozová firma Technické služby Děčín a.s. sváží musí mít následující znaky: logo firmy Marius Pedersen, označení názvem komodity – plastové obaly, barva žlutá, v případě TETRAPAK – barva oranžová, logo EKO-KOM, v případě směsného komunálního odpadu – barva žlutá, označení směsný komunální odpady, tyto pytle se odkládají u nádob na SKO, jiné pytle se svážet nebudou, nejsou zaplacené obcí a tudíž není v povinnosti posádky takové pytle svážet.

  • dále co se týče plastových židlí apod. – tento odpad do tříděného odpadu nepatří, jedná se o tvrzené plasty a nikoliv obalový materiál, který patří do nádob na plasty.Dotace od MMR ČR


Projekt „Oprava místní komunikace 18c
kolem
hřbitova do Přední Lhoty„ byl
realizován za
 přispění prostředků státního
rozpočtu ČR z
programu Ministerstva
pro místní rozvoj.
                                             

Partnerská obec


Těchlovice u Hradce Králové

MŠ Těchlovice

mstechlovice

Živá obec

                                                                                                                                                                                                               

Odběr obecního hlášení

Vyplněním kontaktních údajů souhlasím se zasíláním e-mailů Hlášení obecního úřadu.

Hlášení závad

Chcete-li nahlásit jakoukoliv závadu v rámci katastru obce, využijte našeho formuláře. Kliknutím na tlačítko níže se dostanete na formulář Hlášení závad. Děkujeme předem za spolupráci.

NAHLÁSIT ZÁVADU
© 2003 - 2019 Obec Těchlovice nad Labem. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek pro obce - IVT služby