cszh-TWenfrdeitplrues

V pondělí 6.5.2019 v odpoledních hodinách, uctil na místním hřbitově v Těchlovicích památku padlých vojáků starosta obce pan Jiří Hýl.

V sobotu 11.5.2019 je po zimní údržbě tenisového kurtu opět zahájena tenisová sezóna v Těchlovicích. Objednávky pronájmu je možné na telefonním čísle 776 414 997 pan Oldřich Johan.

V úterý 30. dubna 2019 jsme v Těchlovicích uspořádali tradiční akci - PÁLENÍ ČARODĚJNIC. Děti si nejprve mohly zasoutěžit , či se jen tak proběhnout po fotbalovém hřišti, aby se naladily na slavnostní okamžik zapálení hranice s těchlovickou čarodějnicí. Akci uspořádala Obec Těchlovice ve spolupráci s MŠ Těchlovice (výroba čarodějnice, zapůjčení pomůcek, organizace). 
                                                          Mgr Květoslav Kolařík - předseda kulturní komise

 
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

upozorňuji tímto, že se objevují u stanovišť na tříděný odpad pytle, které nejsou předmětem svozu odpadů a smlouvy (viz. foto):

  • pytle, které svozová firma Technické služby Děčín a.s. sváží musí mít následující znaky: logo firmy Marius Pedersen, označení názvem komodity – plastové obaly, barva žlutá, v případě TETRAPAK – barva oranžová, logo EKO-KOM, v případě směsného komunálního odpadu – barva žlutá, označení směsný komunální odpady, tyto pytle se odkládají u nádob na SKO, jiné pytle se svážet nebudou, nejsou zaplacené obcí a tudíž není v povinnosti posádky takové pytle svážet.

  • dále co se týče plastových židlí apod. – tento odpad do tříděného odpadu nepatří, jedná se o tvrzené plasty a nikoliv obalový materiál, který patří do nádob na plasty.Pan Jaroslav Krebs starší provedl bezplatně opravu a nátěr informačí nástěnky v části obce Babětín.


V sobotu 23.3.2019 v dopoledních hodinách, proběhl sběr nebezpečných a objemných odpadů z domácností. Všechen odpad, který byl na stanovištích, odvezli pracovníci TS Děčín. Děkujeme všem, kteří si přišli naložit svůj odpad.

 


V sobotu 23. února se uskutečnil v Těchlovicích za podpory obce Těchlovický Masopust. Masky se nejprve sešly u obecního úřadu. Poté, co jsme dostali klíč Těchlovic od starosty obce, vyrazily za rytmu řízné muziky na masopustní průvod. Maškary navštívily každé stavení, kde byly zvány a  podle staročeských  tradic popřály každé hospodyni dobrou úrodu a bohatý rok. Masky si také v každém stavení zatancovaly s paní domácí, či hospodářem.
V průvodu byly děti i dospělí převlečeni za různé masky, které si nakonec můžete prohlédnout ve fotogalerii. Masopust se vydařil a přispěl, doufejme, k dobré náladě v obci. Nakonec se většina ještě pobavila u muziky v místní hospůdce.

Poděkování patří všem, kteří jakýmkoli způsobem podpořili čtvrtý ročník obnovené tradice v Těchlovicích.

Mgr. Květoslav Kolařík – zastupitel Obce Těchlovice

 

Více fotofrafií naleznete ve fotogalerii.V pátek 11. ledna 2019 oslavila nejstarší občanka obce Těchlovice 95. narozeniny. Za obec Těchlovice přišel jubilantce paní J. Kramářové popřát hodně zdraví do dalších let starosta obce Jiří Hýl.

 


Dotace od MMR ČR


Projekt „Oprava místní komunikace 18c
kolem
hřbitova do Přední Lhoty„ byl
realizován za
 přispění prostředků státního
rozpočtu ČR z
programu Ministerstva
pro místní rozvoj.
                                             

Partnerská obec


Těchlovice u Hradce Králové

MŠ Těchlovice

mstechlovice

Živá obec

                                                                                                                                                                                                               

Odběr obecního hlášení

Vyplněním kontaktních údajů souhlasím se zasíláním e-mailů Hlášení obecního úřadu.

Hlášení závad

Chcete-li nahlásit jakoukoliv závadu v rámci katastru obce, využijte našeho formuláře. Kliknutím na tlačítko níže se dostanete na formulář Hlášení závad. Děkujeme předem za spolupráci.

NAHLÁSIT ZÁVADU
© 2003 - 2019 Obec Těchlovice nad Labem. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek pro obce - IVT služby