csenfrdeitplrues
PO, ST 8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00 hod.
  
   V sobotu 7. prosince uspořádala kulturní komise v Těchlovicích akci Rozsvícení vánočního stromku. Pro děti byly připraveny vánoční dílničky, pro dospělé pak svařáček. Adventní večer zpříjemnily svým tanečním vystoupením také děvčata z Těchlovic – Emička, Kája, Bětka a Anička. V podvečer vystoupila MŠ Těchlovice se svojí vánoční besídkou a vánoční přání pak pronesl starosta obce Jiří Hýl. Poté jsme již všichni společně rozsvítili stromeček a vyčkali jsme na příchod čertů, andělů a Mikuláše, kteří dětem přinesli nadílku. Děkujeme všem, kteří přispěli svojí pomocí ke zdárné organizaci akce. Všem příchozím děkujeme za účast a podporu této již tradiční akce.

 

                                                                                                                                             Mgr. Květoslav Kolařík

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

 V sobotu 23. a 30. listopadu proběhly brigády na odklizení  nepořádku na budově kulturního domu v majetku obce. Na brigádách se sešlo dohromady 24 lidí, kteří pomohli odklidit celkem 15t nepořádku a provést vyřezání a úklid náletových dřevin. Všem, kteří se brigády zúčastnili patří veliké poděkování. Poděkování patří i místnímu kamenolomu, který poskytl na odvoz odpadu tři kontejnery.
                                                                                                                        
                                                                                                                                                                        Jiří Hýl
                                                                                                                                                                       starosta 


 
 
 

   V sobotu 23. listopadu se konalo v restauraci U Kaštanu posezení při harmonice. Akce se vydařila, všichni přítomní strávili pěkný večer při muzice a dobré náladě.

 


10. listopadu
uspořádala kulturní komise Obecního úřadu v Těchlovicích zájezd ne jenom pro děti do Aquaparku v Čestlicích. I když byla účast skromná, zájezd se vydařil a děti byly spokojené.
Za pořadatele zájezdu Mgr. Květoslav Kolařík V sobotu 9. listopadu 2019 starosta obce Jiří Hýl přivítal do života nové těchlovické občánky. Přivítáno bylo celkem 9 miminek. Maminky obdržely z rukou pana starosty kytičku a miminka pěknou hračku. Na závěr se všichni zapsali do pamětní knihy obce Těchlovice.
O kulturní vystoupení se postaraly děti z mateřské školy.

 
Více fotografií naleznete ve fotogalerii.V sobotu 28. září 2019 se uskutečnily za podpory obce Těchlovice cyklistické závody pro děti „Těchlovické kolečko“. Závodů se zúčastnilo v šesti kategoriích celkem 19 dětí z Těchlovic a okolí. Závodníci prokázali, že jim jízda na kole ani pohyb není cizí a všichni předvedli sportovního ducha a cyklistický um, když dokázali zvládnout trasu na silnici i v mírném terénu. Nechybělo ani převýšení a krkolomné zatáčky. Na konci byli všichni závodníci vyhlášeni, odměněni účastnickým diplomem a perníkovou medailí. První tři v každé kategorii vystoupili na stupně vítězů a starosta obce jim předal medaili. V průběhu si děti mohly vyzkoušet i jízdu zručnosti na překážkách.
Všem zúčastněným děkujeme za podporu akce a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Květoslav Kolařík – pořadatel závodu „Těchlovické kolečko“.  V sobotu 29.6.2019 se od 14:00 hodin konalo na koupališti v Těchlovicích tradiční Vítání prázdnin. Pro děti i dospělé bylo připraveno střílení z luků, ze vzduchovek a z airsoftových zbraní různých druhů. Kdo chtěl, mohl se vykoupat, zachytat si ryby, něco si upéct na onhíčku, dát si dobré točené pivo nebo cokoli co bylo k dispozici. Akce že zúčastnilo asi 50 lidí a podle toho jak všichni vypadali spokojeně soudíme, že se vydařila.

 
Více fotografií naleznete zde.


1.června 2019 jsme v Těchlovicích oslavili Den dětí.  Pro děti jsme připravili pohádkovou stezku plnou úkolů, ze kterou dostaly dáreček k jejich svátku. Kromě toho se mohly svézt na čtyřkolce, poníkovi, dostaly koláč, nanuka, limonádu a mohly si zaskákat na nafukovacím hradu či si mohly zastřílet z luku nebo se zúčastnit hasičského výcviku. Akce byla podpořena slunečným počasím. Všem dobrovolníkům, kteří přispěli k vynikající úrovni děkujeme a budeme se těšit na další těchlovické sešlosti.

Na oslavě MDD se velkou měrou podílela MŠ Těchlovice, která akci podpořila materiálně i organizačně.

Mgr. Květoslav Kolařík – předseda kulturní komise.
Dotace od MMR ČR


Projekt „Oprava místní komunikace 18c
kolem
hřbitova do Přední Lhoty„ byl
realizován za
 přispění prostředků státního
rozpočtu ČR z
programu Ministerstva
pro místní rozvoj.
                                             

Partnerská obec


Těchlovice u Hradce Králové

MŠ Těchlovice

mstechlovice

Živá obec

                                                                                                                                                                                                               

Odběr obecního hlášení

Vyplněním kontaktních údajů souhlasím se zasíláním e-mailů Hlášení obecního úřadu.

Hlášení závad

Chcete-li nahlásit jakoukoliv závadu v rámci katastru obce, využijte našeho formuláře. Kliknutím na tlačítko níže se dostanete na formulář Hlášení závad. Děkujeme předem za spolupráci.

NAHLÁSIT ZÁVADU
© 2003 - 2020 Obec Těchlovice nad Labem. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek pro obce - IVT služby