Vítá vás obec TĚCHLOVICE

Oficiální stránky obce Těchlovice

Czech English German Russian Vietnamese
PL20.jpg
DSC_1933.jpg

interaktivní mapa

Obec je členem sdružení

ČHMÚ vodní stav Labe Děčín

Webová TV Ústeckého kraje

Odběr obecního hlášení

2614373
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Vše
1023
3502
23484
2561923
67026
158289
2614373

Vaše IP: 54.92.194.75
Server Time: 2017-12-17 07:14:41

0.2°C

Těchlovice

Zataženo
Pondělí-4°C/1°C
Úterý-1°C/1°C
Středa1°C/2°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop

 

Vítá vás obec Těchlovice

 

Obec Těchlovice nad Labem se nachází v Ústeckém kraji v okrese Děčín na pravém břehu řeky Labe necelých 9 km jižně od Děčína. V obci žije 554 obyvatel.  Jsme menší obec, která získala opět samostatnost v roce 1997 oddělením od města Děčín. Do roku 1996 byly Těchlovice nad Labem součástí Boletic a později součástí Děčína, jako městská část Děčín XXXIV-Těchlovice.

V České republice můžete obec Těchlovice najít na třech místech a to v Královéhradeckém kraji u Hradce Králové (naše partnerská obec), v Jihočeském kraji u Stříbra a naše Těchlovice, které se nachází v Ústeckém kraji v údolí řeky Labe mezi Děčínem a Ústím nad Labem.

 mapa 

Těchlovice můžete navštívit po silnici II. třídy č. 261, která vede z Děčína podél řeky Labe do Ústí nad Labem-Střekova. Již zpovzdálí vás ohromí čedičový útvar Českého středohoří-Vrabinec, tyčící se nad obcí. Do obce se můžete dopravit také vlakem a autobusem. Těchlovické nádraží leží na trati č. 073 v úseku Děčín-Ústí nad Labem-Střekov. Autobusové spojení je zajištěno linkou č. 450  Děčín-Ústí nad Labem-Chlumec, dopravu zajišťuje KÚ-ÚK.

V obci je prodejna potravin a restaurace „U Kaštanu“. V budově obecního úřadu  najdete kadeřníka, ordinaci lékaře a mateřskou školku s kapacitou 20 dětí. Obec má i dobře vybavenou knihovnu, kde je k dispozici internet pro veřejnost.

Pro sportovní účely naleznete v obci antukový tenisový kurt a fotbalové hřiště, které využívá místní fotbalový klub Český lev. Pro děti je v obci dětské hřiště vybavené hracími prvky, pingpongovým stolem, dětskou lezeckou stěnou a lanovým minicentrem.

Obcí prochází červeně značená turistická stezka. Po této stezce turisté z Děčína navštíví rozhlednu Chlum, zříceninu hradu Vrabinec, Těchlovice a přes Bukovou horu mohou dojít až do skanzenu v Zubrnicích. Těchlovice mají svou turistickou známku a navštívenku, kterou si turisté mohou zakoupit na obecním úřadě, v restauraci „U Kaštanu“, v prodejně potravin, nebo ve stánku s občerstvením u cyklostezky. V Těchlovicích je turisticky nejzajímavější zřícenina hradu Vrabinec, dále pak kostel Stětí sv. Jana Křtitele, ve kterém se každou neděli konají bohoslužby, zvonice na Milířsku nebo nově zrekonstruovaná kaple „Nejsvětější trojice“ v Přední Lhotě.

Turistický ruch v obci oživila nedávno dokončená cyklostezka č. 2. Tato cyklostezka vede krásnou krajinou podél řeky Labe bez velikých kopců a převýšení. Je tak vhodná i pro děti, které stejně jako rodiče s nadšením přivítají chvíle odpočinku strávené u stánku s občerstvením v Přerově na konci Těchlovic. 

V obci dobře fungují dva zájmové spolky a to zahrádkáři a fotbalový klub Český lev, které každoročně pořádají  akce pro děti a občany obce. Mezi nejoblíbenější akce patří novoroční výstup na Vrabinec, ples FK, vítání jara, dětský den, loučení s prázdninami pro děti, nebo mikulášská nadílka. Tyto spolky pořádají brigády na zkrášlení vzhledu obce. Dále obec pořádá autobusové zájezdy do pražských divadel, nebo zájezdy za poznáním jiných krás České republiky. 

Zajímavostmi v okolí jsou Skanzen v blízké vesnici Zubrnice, či zámek ve Velkém Březně. V letních měsících můžete navštívit koupaliště v nedalekých Nebočadech, nebo Aquapark v Děčíně. Za muzeem, kinem nebo divadlem vás pošleme do města Děčín nebo Ústí nad Labem.

 obecní úřadrestaurace obchod

 

 

Tento web používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookies.