Vítá vás obec TĚCHLOVICE

Oficiální stránky obce Těchlovice

Czech English German Russian Vietnamese
PL20.jpg
techlovice_42_20140204_1722783008.jpg

interaktivní mapa

Obec je členem sdružení

ČHMÚ vodní stav Labe Děčín

Webová TV Ústeckého kraje

Odběr obecního hlášení

Zveřejněno 25.4.2017

V sobotu 24. června 2017 se uskutečnil zájezd do Dětenic. Z Těchlovic jsme odjížděli ve 14:00 hodin klimatizovaným autobusem a do Dětenic jsme dorazili před 16:00 hodinou. Bylo tak dostatek času prohlédnout si zámek, pivovar a zámeckou zahradu. V 19:00 hodin byl ve středověké krčmě připraven středověký program. Výlet, který připravili Zahrádkáři společně s FK Český lev Těchlovice za podpory obce se všem moc líbil a atmosféru středověku si užili. Do Těchlovic jsme dorazili 15. minut po půlnoci všichni a v pořádku. Poděkování patří panu Fr. Černému a J. Hýlovi ml. za organizaci zájezdu.

 

Další fotografie naleznete zde.

Zveřejněno 19.6.2017

Omezená provozní doba obchodu v době dovolené.

 

Od 24. června  2017 do 13. července 2017 bude z důvodu čerpání dovolené otevřen obchod se smíšeným zbožím pouze v dopoledních hodinách od 7:00 hod. do 11:30 hod.

Zveřejněno 19.6.2017

 

Zveřejněno 19.6.2017

 

Další pozitivní změny při udělování podpory na energetické úspory v bytových domech v IROP

 

Možnosti pro podporu bytových domů v Integrovaném regionálním operačním programu se nyní rozšiřují. Podporu je totiž možné získat jak na zateplení bytového domu a výměnu oken, tak i na výměnu zdrojů tepla. Navržená nová sada hodnotících kritérií byla dne 8. 6. schválena Monitorovacím výborem IROP a vejde v platnost revizí Specifických pravidel pro žadatele a příjemce.

Drtivá většina žadatelů (zhruba 95 % předložených žádostí) doposud požadovala podporu na zateplování obvodových konstrukcí a výměnu oken. Nyní se Ministerstvu pro místní rozvoj podařilo dojednat příznivější podmínky také pro zdroje tepla, jako jsou plynové kotle, tepelná čerpadla nebo jednotky pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla.

Číst dál: Podpora na energetické úspory v bytových domech v IROP

zveřejněno 15.6.2017

zveřejněno 13.6.2017

zveřejněno 7.6.2017

V úterý 6. června 2017 proběhla v odpoledních hodinách  brigáda na Vrabinci, kterou zorganizoval spolek Zahrádkáři Těchlovice n/L, z.s. Brigády se zúčastnili jak členové zahrádkářů tak i členové FK Český lev Těchlovice. Provedlo se vyčištění okolí přístřešku od suchých stromů a větví, které byly použity na dřevo pro návštěvníky zříceniny hradu Vrabinec. 

  

  další fotografie naleznete ve fotogalerii.

zveřejněno 30.5.2017

V neděli 28. května 2017 jsme v Těchlovicích oslavili s dětmi jejich svátek, Mezinárodní den dětí. Dětem jsme objednali skákací hrad, jízdu na čtyřkolkách, jízdu na ponících, Hasiče z Boletic i Malého Března, ukázku výcviku psa a Sváťovo dividlo.

Za dětmi ale také přijeli kovbojové a Indiáni z divokého západu a děti si musely projít strastiplnou cestou, na které plnily různé úkoly, jako je hod lasem, střelba z luku či lovení zlatého valounu. Za splnění všech úkolů pak na děti čekalo malé překvapení v podobě několika dárečků.

Dětský den se vydařil, všem nám pěkně svítilo sluníčko.

Dětský den proběhl za podpory Obecního úřadu v Těchlovicích, FK Český lev Těchlovice z.s., Sdružení zahrádkářů v Těchlovicích, Kamenolomu Těchlovice, panu Nowakovi, Vodičkovi, Polákovi a manželé Macháčkovi,  kteří na Dětský den přispěli finanční částkou.

Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří na Dětském dnu dětem připravili pěkné soutěže.

Zvláštní poděkování patří i Mateřské škole v Těchlovicích, která pomohla při organizaci, výrobě pomůcek a nákupu cen.

 

Mgr. Květoslav Kolařík – pořadatel akce Dětský den v Těchlovicích.

 

 

zveřejněno 25.5.2017

zveřejněno 13.5.2017

V pátek 12. května 2017 se uskutečnil zájezd ke Dni matek do Hudebního divadla Karlín na muzikálové představení The Addams family. Z Těchlovic jsme odjížděli ve 14:00 hodin dvěma autobusy, jelikož byl velký zájem o toto představení.  Muzikál se všem líbil a tak jsme si zpět do Těchlovic přivezli pěkný zážitek.

 

   Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Tento web používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookies.