Vítá vás obec TĚCHLOVICE

Oficiální stránky obce Těchlovice

Czech English German Russian Vietnamese
PL20.jpg
DSC_2275.jpg

interaktivní mapa

Obec je členem sdružení

ČHMÚ vodní stav Labe Děčín

Webová TV Ústeckého kraje

Odběr obecního hlášení

Zveřejněno 21.8.2017

Zveřejněno 9.8.2017

V pátek 13. října 2017 pořádá obec zájezd do divadla Na Fidlovačce na představení "Famílie". Zájemci se mohou přihlásit do středy 30. srpna  2017 na OÚ.Cena vstupenky je 439,- Kč. K dispozici jsou vstupenky od 1. do 3. řady hlediště.

Zveřejněno 23.7.2017

V pátek 21. července 2017 byla, z rozpočtu obce, dokončena oprava místní komunikace zničené povodní na p.p.č. 805/1 a p.p.č. 805/2 v k.ú. Těchlovice. Opravu provedla firma S a M silnice a mosty Děčín a.s. 

Zveřejněno 17.7.2017

Z rozpočtu obce byla provedena rekonstrukce podlahy v jídelně na obecním úřadu. Děti z mateřské školy budou místnost zároveň využívat také ke cvičení.

 

zveřejněno 11.7.2017

Zveřejněno 7.7.2017

Ve středu 5. července uspořádal spolek Zahrádkářů setkání na Vrabinci. U zříceniny hradu se sešlo během dne hodně lidí. Každý kdo přišel si mohl na připraveném ohni ugrilovat něco dobrého.  Děti si pod dohledem Fr. Černého zasoutěžily. Počasí se také vydařilo a tak si všichni užili příjemně strávené odpoledne.

   Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno 1.7.2017

V sobotu 1.7.2017 se konala akce pro děti u vodní nádrže v Těchlovicích "Vítání prázdnin". Pro děti byla připravena střelba ze vzduchovky, rybolov, střelba z luku a kuše, jízda na čtyřkolce a jízda na koni.  Děti si dostatečně užily první den prázdnin. Všichni si pak ugrilovali něco dobrého k jídlu a kdo měl odvahu mohl u rybníka i přenocovat. Velké poděkování patří M. Cvejnovi za přípravu této akce.

 

         Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno 29.6.2017

Zveřejněno 25.4.2017

V sobotu 24. června 2017 se uskutečnil zájezd do Dětenic. Z Těchlovic jsme odjížděli ve 14:00 hodin klimatizovaným autobusem a do Dětenic jsme dorazili před 16:00 hodinou. Bylo tak dostatek času prohlédnout si zámek, pivovar a zámeckou zahradu. V 19:00 hodin byl ve středověké krčmě připraven středověký program. Výlet, který připravili Zahrádkáři společně s FK Český lev Těchlovice za podpory obce se všem moc líbil a atmosféru středověku si užili. Do Těchlovic jsme dorazili 15. minut po půlnoci všichni a v pořádku. Poděkování patří panu Fr. Černému a J. Hýlovi ml. za organizaci zájezdu.

 

Další fotografie naleznete zde.

Zveřejněno 19.6.2017

 

Další pozitivní změny při udělování podpory na energetické úspory v bytových domech v IROP

 

Možnosti pro podporu bytových domů v Integrovaném regionálním operačním programu se nyní rozšiřují. Podporu je totiž možné získat jak na zateplení bytového domu a výměnu oken, tak i na výměnu zdrojů tepla. Navržená nová sada hodnotících kritérií byla dne 8. 6. schválena Monitorovacím výborem IROP a vejde v platnost revizí Specifických pravidel pro žadatele a příjemce.

Drtivá většina žadatelů (zhruba 95 % předložených žádostí) doposud požadovala podporu na zateplování obvodových konstrukcí a výměnu oken. Nyní se Ministerstvu pro místní rozvoj podařilo dojednat příznivější podmínky také pro zdroje tepla, jako jsou plynové kotle, tepelná čerpadla nebo jednotky pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla.

Číst dál: Podpora na energetické úspory v bytových domech v IROP

 

Tento web používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookies.